NOWOCZESNA SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI

klasa 0, klasa I, klasa II, klasa III, klasa IV

Oferujemy:

• programy nauczania pobudzające ciekawość poznawania
  • praktyczne wykorzystywanie wiedzy i umiejętności
  • wspieranie pasji i zainteresowań, zajęcia dodatkowe
  • indywidualną opiekę psychologa i pedagoga w szkole
  • zajęcia wyrównawcze, indywidualizację procesu kształcenia
  • naukę języka polskiego dla cudzoziemców

Zajęcia w szkole:

• języki obce: angielski, hiszpański, francuski, włoski, chiński
  • programowanie, szachy, robotyka
  • matematyczne gry logiczne
  • koło młodego przyrodnika
  • zajęcia z ceramiki, rzeźby i rysunku
  • warsztaty malarskie, teatralne, fotograficzne i filmowe
  • karate, piłka nożna, taniec, basen, tenis

Organizacja pracy, baza dydaktyczna:

• do 20 uczniów w klasie
  • sale gimnastyczne
  • świetlica
  • pracownia komputerowa
  • nowoczesne pomoce dydaktyczne
  • szkoła czynna od 7.00-18.00
  • możliwość zapewnienia opieki podczas ferii letnich i zimowych

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Regulamin rekrutacji

Do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Pro Futuro na rok szkolny 2019/2020 odbywa się nabór uczniów do następujących klas:

• klasy 0.
  • klasy I. (nabór uzupełniający oraz nabór od września)
  • klasy II. (nabór uzupełniający oraz nabór od września)
  • klasy III. (nabór uzupełniający oraz nabór od września)
  • klasy IV. (nabór uzupełniający oraz nabór od września)

Terminy rekrutacji

• Na rok szkolny 2019/2020 rekrutacja prowadzona jest od stycznia 2019r.
  • Rekrutacja do nowych klas prowadzona jest do wyczerpania miejsc. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny: 666 558 660, 537 106 282 lub mailowy: kontakt@szkolaprofuturo.pl w celu umówienia się na  spotkanie.
  • Rekrutacji do szkoły dokonuje się zgodnie z ustawą o systemie oświaty: Obowiązek szkolny dla dzieci 7–letnich i prawo do edukacji szkolnej dla 6-latków. Według niej, od roku szkolnego 2016/2017 obowiązkiem szkolnym są objęte dzieci od 7 roku życia. Dziecko 6-letnie ma prawo do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej, o ile korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym ten, w którym ma rozpocząć naukę. Jeśli dziecko 6–letnie nie uczęszczało do przedszkola, rodzice również będą mogli zapisać je do pierwszej klasy. W takim przypadku niezbędna jednak będzie opinia z poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
  • Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
    Dzieciom, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego będzie można odroczyć obowiązek szkolny, jednak nie dłużej niż do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat. W tym przypadku dziecko będzie kontynuowało przygotowanie przedszkolne.
  • Wychowanie przedszkolne
    Od 1 września 2017 r. obowiązkiem przedszkolnym są objęte dzieci 6-letnie.

Procedura rekrutacji

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego (realizacja rocznego obowiązku przygotowania przedszkolnego)

• Złożenie przez Rodzica lub prawnego opiekuna dziecka osobiście w sekretariacie szkoły dokumentów rekrutacyjnych:
    • Formularza zgłoszeniowego dziecka.
    • Kwestionariusza rekrutacyjnego dla rodzica.
  • Spotkanie z kandydatem do szkoły, który weźmie udział w specjalnie przygotowanych zajęciach edukacyjnych mających na celu wzajemne poznanie.
  • Indywidualna rozmowa z Rodzicami kandydata mająca na celu omówienie zasad współpracy ze szkołą.
  • Podpisania przez rodzica lub opiekuna prawnego dziecka Umowy o kształceniu ucznia.
  • Spotkanie informacyjne rodziców z wychowawcą danej klasy odbędzie się w terminie ustalonym przez Dyrektora szkoły.

Rekrutacja do klasy I (realizacja obowiązku szkolnego)

• Formularza zgłoszeniowego dziecka.
    • Kwestionariusza rekrutacyjnego dla rodzica
    • Opinii nauczyciela przedszkolnego, dzieci, które realizowały przygotowanie przedszkolne.
    • Opinii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w przypadku dzieci sześcioletnich, które nie realizowały przygotowania przedszkolnego.
    • Wniosku rodziców dotyczący kontynuowania nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2019/2020 – dzieci powtarzające realizację obowiązku szkolnego w klasie I (lub potwierdzoną kopię wniosku złożonego w szkole, do której dziecko uczęszczało).
  • Spotkanie informacyjne rodziców z wychowawcą danej klasy odbędzie zgodnie z ustalonym Dyrektora szkoły terminie.

Umowa z Rodzicami

Kwestionariusz osobowy ucznia